Google+ Youtube Instagram

Cena EDIDA pre kúpeľňový koncept 10° dizajnéra Kryštofa Nosála

Dátum: 17.2.2015

Cena EDIDA pre kúpeľňový koncept 10° dizajnéra Kryštofa Nosála   Prestížne ocenenie udeľované v medzinárodnej súťaži Elle Decoration Design Award získal Kryštof Nosál v kategórii Kúpeľňa českého národného kola, a nominuje sa tak aj do medzinárodného finále vyhláseného na aprílovom design weeku v Miláne. O celkových víťazoch hlasujú tento rok už dvanásty raz poroty zložené zo šéfredaktorov všetkých dvadsiatich piatich národných edícií, v ktorých časopis Elle Decoration vychádza, po celom svete.

   TTereza Provazníková, šéfredaktorka českej ELLE Decoration, na to hovorí: „Vďaka cenám EDIDA môžeme upozorniť na kvalitný dizajn a jeho autorov. Komunita českých dizajnérov rastie a stále častejšie sa tiež úspešne presadzuje vo svete. Teší nás i množstvo po všetkých stránkach prvotriednych produktov, ktoré podľa návrhov domácich dizajnérov vyrábajú a uvádzajú na trh české firmy.“

Cena EDIDA pre kúpeľňový koncept 10° dizajnéra Kryštofa Nosála   Originálny kúpeľňový set nazvaný 10° (čítajte desať stupňov) predstavila značka RAVAK na pražskom Designbloku v októbri 2014. „Tentoraz som od začiatku vyvíjal koncept pre bežné kúpeľne založený na asymetrickej vani. Všetky mi ale pripadali tak nejako pretvarovane, preto som vzal klasickú obľúbenú obdĺžnikovú vaňu a len ju pootočil o 10°. Vznikla tak asymetrická vaňa, ktorá má naraz i sedadlo alebo plochu na odkladanie, a na rovnakom princípe som postavil i umývadlá a ostatné vybavenie. Vždy sa snažím pomocou použitia jednoduchých prostriedkov dosiahnuť maximálny účinok. Zjednodušením a odstránením všetkého nepotrebného tak vznikne výrobok, ktorý vnímame intenzívnejšie,“ vysvetľuje autor konceptu Kryštof Nosál.

   "„Vychádzame z toho, že naši zákazníci nechcú žiť v súkromných galériách plných krásnych a nepraktických vecí, ale zároveň sú v oblasti dizajnu a trendov čím ďalej, tým náročnejší. Preto radi spolupracujeme s Kryštofom. Aj úplne bežným predmetom, ako sú umývadlá alebo vane, dokáže dodať nosnú myšlienku, originálny štýl a zároveň ešte posilňuje ich praktickosť,“ uzatvára riaditeľ marketingu Jan Hudák.

Cena EDIDA pre kúpeľňový koncept 10° dizajnéra Kryštofa Nosála   Kryštof Nosál, zakladateľ štúdia Nosal Design, pracuje pre značku RAVAK od roku 2006. Orientuje sa na produktový dizajn, v ktorom vyznáva hlavne pravidlo nekomplikovaných riešení s jasnou myšlienkou. Svoju invenciu dodal najobľúbenejším produktom RAVAK, je spoluautorom práčky pre mužov Washman, za ktorú získal 2. miesto v súťaži Electrolux Design lab v New Yorku, jeho ručné náradie pre firmu Narex získalo ocenenie Vynikajúci výrobok roka, rovnako ako vaňa Evolution pre RAVAK. Za svoje výrobky pre RAVAK je Kryštof pravidelne nominovaný v súťaži Czech Grand Design.

EDIDA Česká republika 2014

  • VONKAJŠÍ NÁBYTOK: Klára Šumová & Dirk Wright za nové produkty v autorskej súprave Oáza Collection
  • POVRCH STIEN: Sergej Kuckir za betónové panely Tiling 1 pre značku Velb’
  • STOLNÉ DOPLNKY: Monika Kořínková za sklenenú dózu z kolekcie Blanc pre značku Bomma
  • OSVETLENIE: Eva Eisler za inštaláciu Soul pre značku Preciosa
  • NÁBYTOK: Jan Plecháč & Henry Wielgus za nábytkový systém Stavebnica 1 pre značku Menu
  • KUCHYNE: René Novák za koncept Neobyčajné kuchyne pre značku Le Bon
  • KÚPEĽNE: Kryštof Nosál za koncept 10° pre značku Ravak
  • TALENT ROKA: Michal Bačák