Youtube Instagram

Novinky RAVAK 2017

Dátum: 20.2.2017

Vaňa City

Novinky RAVAK 2017 - Vaňa City   Elegantná, priestranná, nenápadná. RAVAK prichádza s novou vaňou v pohodlnom mestskom štýle.

   Akrylátová vaňa City má rozmery 180 x 80 cm a poskytuje tak komfortné miesto pre každodennú relaxáciu. Svojou striedmosťou skvele zapadá do moderných interiérov, jej decentná umiernenosť nikdy nezostarne. Oblý vnútorný tvar, ktorý rozmaznáva telo pri kúpeli, doplnil autor moderným obdĺžnikovým vonkajším plášťom. Vďaka asymetrickým lemom je možné na širší z nich určený k stene inštalovať aj napúšťanie typu vodopád, alebo klasickú stojankovú batériu. Batérie na napúšťanie v štýle vodopádu vytvárajú z použitia vane originálny zážitok, kedy hlavnú úlohu hrá intenzívny prúd vody dopadajúcej na hladinu.

   Ako podnet pre výsledné individuálne stvárnenie, výrobca nedodáva vaňu s čelnými a bočnými panelmi, ale odporúča ju k obkladaniu keramikou, drevom či napríklad umelým kameňom.

Umývadlá Natural

Novinky RAVAK 2017 - Umývadlá Natural   Umývadlá z liateho mramoru v univerzálne použiteľnom modernom dizajne pristanú každej kúpeľni, kde jednotlivé predmety neexhibujú, ale spoločne vytvárajú praktický a vkusný celok. Typ Natural Duo dodáva nový rozmer spoločnému užívaniu kúpeľne.

   Umývadlá Natural sú určené na položenie na dosku či na inštaláciu priamo na stenu. Ich príjemne vysoký lem udrží vodu tam, kde má zostať a pozdĺžna orientácia umývadla vychádza v ústrety prirodzenému pohybu rúk i priestoru kúpeľne. Vyrábajú sa v šírke 50 alebo 80 cm a ponúkajú aj variant určený pre dvoch v šírke 120 cm. Model Natural Duo už nemá obvyklé delenie na dve umývacie plochy, čím vznikol extra veľký vnútorný priestor aj potrebná odkladacia plocha. Prevedenie bez prepadu vychádza v ústrety esteticky čistému vyzneniu, vnútorné plochy nerušia žiadne otvory navyše.

   Umývadlám Natural pristane väčšina stojankových vodovodných batérií z produkcie RAVAK, ako sú napríklad batérie 10 ° alebo Chrome a nábytkové dosky, či už biele alebo dyhované vo farbe orecha či duba.

Novinky v kúpeľňovom nábytku RAVAK

Novinky v kúpeľňovom nábytku RAVAK   Stopercentná kvalita zostáva, dizajn sa obmieňa. Na všetok kúpeľňový nábytok najnovšie výrobca poskytuje aj päťročnú záruku.

   Kúpeľňové skrinky z najobľúbenejších konceptov Chrome a Classic novo ponúkajú aj variant s dvoma zásuvkami. Priestor pod umývadlom je tak možné prakticky členiť a všetky potrebné drobnosti majú svoje miesto. V rámci jedného kúpeľňového konceptu tak zákazník nájde ako nábytok s jednou vysokou zásuvkou praktickú pre ukladanie objemných predmetov či na prechovávanie čistých uterákov, tak nové skrinky rozdelené do dvoch zásuviek vhodných na roztriedenie drobných nevyhnutnosťou. Nábytok je možné dostať ako v najobľúbenejšie bielej farbe korpusu s lesklými bielymi dvierkami, tak v dvoch nových odtieňoch. Nábytok Chrome v tmavším kávovém odstínu cappuccino vhodném zejména k teplým barvám obkladů, nábytek Classic navíc i ve světlém kávovém odstínu latté, který ladí s trendovými šedými a pískovými odstíny. Nábytok Classic zároveň zostáva aj v pôvodnom prevedení breza, celkovo je tak ponúkaný v štyroch rôznych odtieňoch (biela, breza, cappuccino, latté), aby vyšiel v ústrety každému vkusu.

   Nový vzhľad dostal aj nábytok a umývadlá z populárneho konceptu Rosa, ktorého asymetrická vaňa dlhodobo vedie rebríček najpredávanejších van v histórii RAVAK. Umývadlo Rosa II vyrobené z liateho mramoru môže byť, okrem samostatného použitia na stenu, novo zasadené aj do účelné hranaté skrinky SD Rosa II, ktorá tlmí jeho tvarovú výraznosť a skvele pasuje s akýmkoľvek moderným štýlom kúpeľne. Na podumývadlové skrinky SD Rosa II nadväzuje aj zrkadlo a bočné vysoký stĺp. Do kúpeľne sa tak zmestí všetko, čo potrebujete mať pri ruke. Nové skrinky Rosa sú ponúkané v bielej farbe s bielymi lesklými dvierkami, ale aj v prevedení breza a cappuccino.

   Korpusy skriniek RAVAK sú napustené hĺbkovou impregnáciou, ktorá im v reze dodáva charakteristický nazelenalý odtieň a garantuje im úplnú odolnosť proti pôsobeniu vlhka a vody. Pri nábytku RAVAK sa tak nemusíte obávať bobtnania zmáčaných plôch a ich postupného znehodnoteniu.

Sprchové kúty Blix s novými typmi dverí

Sprchové kúty Blix s novými typmi dverí   Sprchové kúty Blix sú ideálne pre všetky životné etapy. Až dva metre široké dvere ochránia spoločné zážitky zo sprchovania dvoch zamilovaných, štvrťkruhová variant poslúži hlavne v menších kúpeľniach a kút Blix so zníženou výškou vhodný ku kombinácii s hlbokou sedacou vaničkou spríjemnia život rodinám s deťmi alebo i seniorom. Teraz prichádzajú so zalamovacími a posuvnými trojdielnymi dverami, aby bola šírka variánt kompletná.

   Zalamovacie dvere Blix sa hodia najmä do kúpeľní, kde je cenný každý centimeter. Vďaka systému zalamovania smerom dovnútra kúta, dvere neuberajú okolo priestor, nezmenšujú šírku vstupu a nezmočia podlahu v kúpeľni, pretože stekajúca zvyšková voda vždy zamieri dovnútra sprchového kúta.

   Pre jednoduchú manipuláciu teraz ponúka Ravak ku zalamovacím dverám Blix aj špeciálne držadlo, ktoré dovoľuje pohodlné zatiahnutie dverí. Zalamovacie dvere sú ponúkané v rozmeroch už od 70 cm (ďalej 80 a 90 cm).

   Nové posuvné trojdielne dvere Blix rozširujú súčasnú ponuku najobľúbenejšieho spôsobu otvárania. Medzi existujúce modely BLDP4 (štvordielne - najširší sprchové dvere na trhu so stredovým vstupom) a BLDP2 (dvojdielne - vhodné naopak aj do malých kútov) pribudol nový trojdielny model BLDP3 vhodný na najpredávanejšie veľkosti sprchových kútov 90 cm alebo 100 cm. Aj pri rozmere 90 cm zachovávajú trojdielne dvere komfortnú šírku vstupu a nezaberajú žiadne miesto v kúpeľni. Majú synchronizovaný posun všetkých častí, všetky diely sa tak otvárajú alebo zatvárajú súčasne, plynulo a ticho bez akéhokoľvek zatrhávania a kríženia.

   Oba typy nových dverí RAVAK ponúka so sklenenou výplňou opatrenou už z výroby ochrannou vrstvou AntiCalc a v lesklom prevedení rámu. Rovnako ako všetky ostatné typy sprchových dverí sú aj dva nové modely ideálne ako k predeleniu ník, tak aj na kombinovanie s pevnou stenou. Užívateľ tak nie je obmedzený klasickým štvorcovým pôdorysom sprchovacieho kúta, ale môže si vytvoriť aj praktickejší obdĺžnikový tvar podľa konkrétnych ponúkaných rozmerov sprchových dverí a pevnej steny.

Najobľúbenejší kúpeľňový koncept Rosa v novom kabáte

Najobľúbenejší kúpeľňový koncept Rosa v novom kabáte   Asymetrické vane Rosa vyrába Ravak už od roku 1999, vo svojej dobe sa stali najpredávanejšími a nejkopírovanejšími vaňami v Európe a aj v súčasnom sortimente Ravak predstavujú zákaznícky najobľúbenejší model. Na túto hviezdu medzi vaňami určenú na kúpanie aj sprchovanie nadväzuje celý koncept výrobkov, z ktorých niektoré dostali od tohto roku nový, aktuálnejšie look.

   Umývadlá a kúpeľňový nábytok Rosa v novom vzhľade
Umývadlá Rosa predstavujú štýlovú odpoveď rovnomennej vane. Rovnako ako vane sú asymetrické a premyslené tak, aby svojim vnútorným tvarom spríjemňovali každodenné používanie. Novinkou tohto roka sú ich osviežené vonkajšie línie, ktoré autor zjednodušil tak, aby reagovali na súčasný minimalistický trend. Pre nový obdĺžnikový tvar umývadiel Rosa II pripravil autor Kryštof Nosál aj nový plášť v podobe účelnej skrinky s dvoma zásuvkami, ktorá poskytuje prehľadné útočisko pre všetky potrebné kúpeľňové drobnosti. Skrinky SD Rosa II môžu mať korpus v prevedení biela, breza alebo v tmavšej kávovej farby cappuccino a vždy sú doplnené lesklými bielymi dvierkami. K novému nábytku Rosa II patrí aj zrkadlo s odkladacou poličkou a vysoká bočná skrinka s vnútornými sklenenými poličkami, rozdelená dvierkami na dve sekcie.

Novinky RAVAK 2017 - Vane Rosa   Vane Rosa - to najlepšie na kúpanie aj sprchovanie
Modely vaní z radu Rosa prevracajú obvyklé vnímanie vaní, pretože fungujú rovnako komfortne aj ako priestranný sprchovací kút. Na sprchovanie sú špeciálne prispôsobené. V sprchovacej časti uzatvorenej tesne padnúcou zástenou majú široké, ploché dno a takmer kolmé steny. Na plochom dne sa pri sprchovaní nešmyknete, môžete sa pohodlne rozkročiť, využiť široký priestor aj v oblasti ramien a napríklad sa aj posadiť na ergonomický prelis. Vane Rosa doplňuje najširšia zástena na trhu, ponúka tak bezkonkurenčne priestranný sprchový kút utesnený proti rozstrekovaniu vody von. Kúpacia časť je vo vaniach Rosa príjemne pohodlná v oblasti ramien a hlavne je dosť široká v partiách lakťov. Najužší model Rosa 95 je ponúkaná v rozmeroch už od 95 cm na šírku (x 150 cm na dĺžku), Rosa I je v rozmeroch 160/150/140 x 105 cm na šírku a Rosa II má okrem moderného dizajnu od Achima Storza komfortné rozmery i pre luxusné kúpanie 170/160/150 x 105 cm.

   Koncept založený na asymetrickej vani dopĺňajú okrem umývadiel a nábytku aj zladené vodovodné batérie, prispôsobené pre všetky spôsoby použitia (umývadlové, sprchové, vaňové, bidetové, podomietkové).