Google+ Youtube Instagram

Kúpanie

Chromoterapia – ponorte sa do sveta farieb…

vana NewDayV dnešnej uponáhľanej dobe, kedy sa snažíme nájsť trochu času, súkromia a pokoja len pre seba, sa vyplatí spojiť príjemné s užitočným. Vychutnajte si nenáročnú, veľmi príjemnú relaxáciu – chromoterapiu, pri ktorej zabudnete na celodenný zhon.

Chromoterapia je alternatívna liečebná metóda využívaná k harmonizácii tela a ducha pomocou svetla a farieb. Celkove posilňuje odolnosť organizmu, zmierňuje stres a navodzuje pocit kľudu.

Svetlo a farby na nás rozsiahle pôsobia, „zafarbujú“ našu náladu a životnú energiu. Ovplyvňujú naše vnímanie teploty, času, schopnosť sústredenia sa, a naše celkové psychické rozpoloženie, ktoré úzko súvisí s našou telesnou stránkou.

Chromoterapiu poznali už starí Číňania, Gréci a Egypťania. Farebné tóny považovali za božskú silu, nevyhnutnú k udržaniu vnútornej energie v tele. Tá bola kedysi synonymom zdravia. Naši predkovia taktiež verili, že každý ľudský orgán je spojený s určitou farbou a využívali chromoterapiu k pozitívnemu pôsobeniu pri rôznych zdravotných problémoch.

Farby dúhy – optický úkaz chápaný ako dobré znamenie a signalizujúci koniec búrky v nás vzbudzuje optimizmus a má pozitívny vplyv na náš duševný a fyzický stav

ČERVENÁ – vyžaruje teplo, dodáva energiu, zvyšuje pocit bezpečia a sebadôvery, rozprúdi krv, zrýchľuje metabolizmus, priaznivo pôsobí napr. pri chudokrvnosti a chronickom kašli.

ORANŽOVÁ – povzbudzuje, zlepšuje náladu, posilňuje energiu, zbavuje depresie a smútku, pôsobí pri strate chuti, pri anémii, anorexii, pomáha pri správnom mentálnom vývoji.

ŽLTÁ – pozitívne naladí, posilňuje nervový systém, povzbudí chuť k učeniu a intelekt, podporuje pamäť, ctižiadosť a výdrž, pomáha pri sebaovládaní.

ZELENÁ – ukľudňuje, harmonizuje myšlienky, zotavuje, má pozitívny vplyv na detoxikáciu tela.

MODRÁ – ukľudňuje, uspáva, omladzuje pokožku, tlmí chuť k jedlu, pomáha napr. pri bolestiach hlavy, pri astme a zápalových ochoreniach.

FIALOVÁ – dodáva duševnú silu, zlepšuje neurologické komplikácie, pôsobí pri ochoreniach lymfatického systému.

BIELA (denné svetlo) - riadi mnohé fyziologické a psychické procesy človeka. Znižuje stres, tepovú a dychovú frekvenciu, krvný tlak a celkove funguje ako štartovací systém všetkých fyziologických funkcií nášho tela.

.