Instagram Pinterest Youtube LinkedIn

Nový kúpeľňový koncept RAVAK ponúka dve FORMY

Dátum: 1.2.2016

Zahŕňa dva sety umývadla s vaňou, FORMY 01 a FORMY 02, ktorých autorom je produktový dizajnér Kryštof Nosál. Najväčší český výrobca vybavenia do kúpeľní tak chce osloviť milovníkov klasických obdĺžnikových vaní, ktorí zároveň ocenia aj nové poňatie. Projekt FORMY zároveň predstavuje vstup značky RAVAK do sortimentu umývadiel na dosku.

Nový koupelnový koncept RAVAK nabízí dvě FORMY    Umývadlá a vane dvoch spomenutých setov sa od seba líšia jemne pozmenenými tvarmi. Vznikol tak set FORMY 01 (vaňa a umývadlo) a FORMY 02 (vaňa a umývadlo), ktoré je možné vzájomne prípadne aj kombinovať. „Projekt FORMY je pre mňa o dualite, o dvoch pohľadoch. FORMY 01 je čisto minimalistický set, jeho vaňa aj umývadlo majú puristicky čisté tvary. Set FORMY 02 je viac o emóciách, rovné priamky sa transformovali do kriviek a jeho tvary sú dynamickejšie. Je na každom, akú formu si pre seba vyberie,“ hovorí autor Kryštof Nosál.

Vane FORMY sú vyrobené z liateho akrylátu a majú pohodlné rozmery 180 × 80 cm. Vaňu FORMY 01, založenú na priamych líniách, môžu zákazníci kúpiť navyše aj vo veľkosti 170 × 75 cm. „Pri rozhodovaní sa, čo zmeniť na klasickej obdĺžnikovej vani, som sa rozhodol rozbúrať obvyklú a očakávateľnú symetriu, a týmto spôsobom vznikla zaujímavá obdĺžniková vaňa charakteristická jedným okrajom širším, než je druhý a možnosťou vlastného finálneho stvárnenia (obloženie keramikou, drevom alebo umelým kameňom či využitím ladiaceho čelného panela RAVAK). Zároveň som od seba oba modely odlíšil jemne pozmeneným tvarom vnútorného priestoru,“ dodáva autor. Efektnú spoločnosť novým vaniam FORMY 01 bude robiť napúšťanie pomocou armatúry s funkciou vodopádu (napr. vodopád z kolekcie Chrome) alebo pre model FORMY 02 akákoľvek nástenná vaňová batéria z portfólia RAVAK.