Google+ Youtube Instagram

Ocenenia

iF DESIGN AWARD

Český dizajn kúpeľní znovu oslovil medzinárodných odborníkov

Produkty vyrábané pod značkou RAVAK, navrhované autorom Kryštofom Nosálom, dosiahli ďalšie méty v oblasti medzinárodného dizajnu. V jednej z najrešpektovanejších medzinárodných súťaží iF DESIGN AWARD zvíťazil kúpeľňový koncept 10° nad 388 ďalšími produktmi prihlásenými v kategórii Kúpeľne. RAVAK sa stal zároveň jedinou firmou z Českej republiky, ktorá dostala ocenenie v tejto kategórii.
iF Design Award predstavuje spolu s Red Dot Award špičku v odborných súťažiach z oblasti dizajnu na svete. Na tento ročník iF prišlo rekordných 5 300 prihlášok z viac ako 50 krajín celého sveta. Okrem iného aj pre produkty značky RAVAK hlasovala tento rok päťdesiatosemčlenná medzinárodná porota odborníkov.

Viac v tlačovej správe.

Rešpektované medzinárodné ocenenie pre českú kúpeľňu

Cena Red Dot sa v roku 2015 v kategórii Kúpeľne posielala do Českej republiky iba jednému výhercovi, a to práve značke RAVAK za koncept 10°. Porota zložená z tridsiatich ôsmich odborníkov z celého sveta pokladala koncept za taký inovatívny a jeho dizajn za taký kvalitný, že mu medzi takmer piatimi tisícmi prihlásených prác udelila najprestížnejšie ocenenie, ktoré je možné v oblasti použitého dizajnu dosiahnuť. „Red Dot je pre nás potvrdením úspechu pri napĺňaní našej dlhodobej stratégie ísť cestou inovácií a vykonávať kvalitnú prácu nielen pri luxusných, ale aj pri masových produktoch, dosiahnuteľných pre každého. Zákazníkom sa snažíme ukazovať cestu na trhu presýtenom bezmennými výrobkami kolísavej kvality a najrešpektovanejšie svetové ocenenie produktového dizajnu nám potvrdzuje, že táto cesta je správna,“ hovorí spolumajiteľ firmy RAVAK Patrik Kreysa.

Viac v tlačovej správe.

Ocenenie odbornej poroty časopisu Elle Decoration

Autorský počin dizajnéra Kryštofa Nosála, založený na princípe pootočenia či naklonenia jednotlivých prvkov o 10°, zabodoval okrem iného v medzinárodnej súťaži EDIDA (Elle Decoration International Design Award) a stal sa víťazom českého národného kola v kategórii Kúpeľňa. Koncept si vybrala sama porota zložená z členov redakcií jednotlivých národných vydaní časopisu Elle Decoration a zároveň ho nominovala i do medzinárodného finále uskutočneného na milánskom Design weeku.

Viac v tlačovej správe.

Cena z veľtrhu

Koncept 10° sa v roku 2015 zúčastnil i na dvoch veľtrhoch, a to tak ISH vo Frankfurte nad Mohanom, ako aj na Arene Designu v poľskej Poznani. Práve tu získal hlavnú cenu v súťaži Top Design Award 2015 v kategórii Kúpeľňa a Wellness.