Google+ Youtube Instagram

Ocenenia

Čierne bodky pre RAVAK za výnimočný dizajn

  Po zbieraní červených bodiek (Red Dot) sme sa preorientovali už aj na čierne. V americkom Chicagu sme začiatkom roka 2019 získali ocenenie Good Design rovno za dva výrobky súčasne - za obľúbené umývadlá Moon, aj za novú solitérnu vaňu Solo, prvýkrát predstavenú vlani na pražskom Designbloku.
  Ocenenie Good Design v podobe čiernej bodky, ktoré v roku 1950 spoluzakladal Edgar Kaufmann, Jr., Eero Saarinen, a Charles a Ray Eamesovci, udeľuje už 68. rokom americká inštitúcia The Chicago Athenaeum Museum of Architecture and Design, a významom predstavuje v obore dizajnu najvyššiu métu . Tento rok súťaž zaznamenala rekordný počet prihlášok, ktoré sa zišli zo 47 krajín sveta.

Umývadlá Moon dostali ocenenie Red Dot

Medzi českými výrobkami do kúpeľní sa jednajú o jedny z najoceňovanejších, naše umývadlá Moon už získali medzinárodnú cenu iF Design Award a ako ojedinelí zástupcovia masovo dostupných produktov sa prepracovali aj do nominácií na cenu Czech Grand Design.
História najprestížnejšej dizajnérskej súťaže založenej v nemeckom Essene siaha až do roku 1955. Prihlásené produkty posudzovala odborná porota zložená z nezávislých dizajnérov, pedagógov a odborných žurnalistov, ktorí mali za úlohu posúdiť 6300 prihlásených produktov podľa kritérií inovatívnosti, ergonómie, funkčnosti, životnosti, ekologickej zodpovednosti , ale aj symbolickej a emocionálnej stránky jednotlivých výrobkov. Prihlášky do najnovšieho ročníka súťaže prišli z 59 krajín celého sveta.

iF DESIGN AWARD

Umývadlá MOON svojim dizajnom zaujali aj v Európe

Umývadlá MOON od značky RAVAK najnovšie získali ocenenie iF DESIGN AWARD 2018. Sada piatich umývadiel na dosku navrhnutá Krištofom Nosálom tak boduje u odborných dizajnérskych porôt už druhýkrát. Autor za ňu bol nominovaný Akadémiou dizajnu ČR aj na dizajnéra roka 2016.
iF Design Award predstavuje už 65 rokov európsku špičku v odborných súťažiach v oblasti dizajnu. Tohtoročný ročník iF dostal rekordný počet 6400 prihlášok z 54 krajín celého sveta. Okrem iného aj pre produkty značky RAVAK tento rok hlasovala 63 členná medzinárodná porota odborníkov, podľa kritérií inovácie a prepracovanosti daného produktu, jedinečnosti a prevedenia.

Czech Grand Design

Autor výrobkov RAVAK nominovaný na Dizajnéra roka 2016

Do obrovskej konkurencie v kategórii Dizajnér roka 2016 súťaže Czech Grand Design sa za set umývadiel Moon prepracoval aj Kryštof Nosál, tvorca veľkej časti výrobkov RAVAK. Súťaží tu s najznámejšími menami českého dizajnu a ako jeden z mála prezentuje široko dostupný masový produkt.
"Veľká konkurencia je v tohtoročnom 11. ročníku súťaže najmä v kategórii Dizajnér roka. O tom svedčí aj 16 nominovaných dizajnérov. Medzi českú špičku sa prepracovávajú štúdia, ktorá ešte nedávno boli medzi objavmi. V minulom roku sa okrem noviniek, za ktoré môžu byť dizajnéri nominovaní, teda počiny za rok 2016, uskutočnili veľké retrospektívne výstavy Maxima Velčovského, Ronyho Plesla a na konci roka tiež Olgoja Chorchoja. Aj to svedčí o silnom roku pre český dizajn," uviedla členka Prípravného výboru Cien Czech Grand design Jana Zielinski.
Pre rok 2016 prijalo členstvo v Akadémii dizajnu Českej republiky 55 významných osobností z radov českých aj zahraničných kurátorov, galeristov, šéfredaktorov, novinárov a teoretikov dizajnu. Trojkolová voľba najlepších projektov prebehla v 10 kategóriách: Dizajnér roka, Módny dizajnér roka, Dizajnér šperku roka, Grafický dizajnér roka, Fotograf roka, Obchod roka, Výrobca roka, Objav roka, Sieň slávy a najnovšie aj Ilustrátor roka. Absolútnym víťazom je potom Grand dizajnér roka, zvolený naprieč všetkými kategóriami.
Víťazné projekty sa predstavia v predajnej výstave Czech Grand Design Best of od 30. marca do 2. apríla 2017. Výber najlepších prác v autorských kategóriách naplní Villu Pelle a ponúkne okrem výstavy aj sprievodný program pre návštevníkov a pop up shop najlepšieho českého dizajnu.

iF DESIGN AWARD

Český dizajn kúpeľní znovu oslovil medzinárodných odborníkov

Produkty vyrábané pod značkou RAVAK, navrhované autorom Kryštofom Nosálom, dosiahli ďalšie méty v oblasti medzinárodného dizajnu. V jednej z najrešpektovanejších medzinárodných súťaží iF DESIGN AWARD zvíťazil kúpeľňový koncept 10° nad 388 ďalšími produktmi prihlásenými v kategórii Kúpeľne. RAVAK sa stal zároveň jedinou firmou z Českej republiky, ktorá dostala ocenenie v tejto kategórii.
iF Design Award predstavuje spolu s Red Dot Award špičku v odborných súťažiach z oblasti dizajnu na svete. Na tento ročník iF prišlo rekordných 5 300 prihlášok z viac ako 50 krajín celého sveta. Okrem iného aj pre produkty značky RAVAK hlasovala tento rok päťdesiatosemčlenná medzinárodná porota odborníkov.

Viac v tlačovej správe.

Rešpektované medzinárodné ocenenie pre českú kúpeľňu

Cena Red Dot sa v roku 2015 v kategórii Kúpeľne posielala do Českej republiky iba jednému výhercovi, a to práve značke RAVAK za koncept 10°. Porota zložená z tridsiatich ôsmich odborníkov z celého sveta pokladala koncept za taký inovatívny a jeho dizajn za taký kvalitný, že mu medzi takmer piatimi tisícmi prihlásených prác udelila najprestížnejšie ocenenie, ktoré je možné v oblasti použitého dizajnu dosiahnuť. „Red Dot je pre nás potvrdením úspechu pri napĺňaní našej dlhodobej stratégie ísť cestou inovácií a vykonávať kvalitnú prácu nielen pri luxusných, ale aj pri masových produktoch, dosiahnuteľných pre každého. Zákazníkom sa snažíme ukazovať cestu na trhu presýtenom bezmennými výrobkami kolísavej kvality a najrešpektovanejšie svetové ocenenie produktového dizajnu nám potvrdzuje, že táto cesta je správna,“ hovorí spolumajiteľ firmy RAVAK Patrik Kreysa.

Viac v tlačovej správe.

Ocenenie odbornej poroty časopisu Elle Decoration

Autorský počin dizajnéra Kryštofa Nosála, založený na princípe pootočenia či naklonenia jednotlivých prvkov o 10°, zabodoval okrem iného v medzinárodnej súťaži EDIDA (Elle Decoration International Design Award) a stal sa víťazom českého národného kola v kategórii Kúpeľňa. Koncept si vybrala sama porota zložená z členov redakcií jednotlivých národných vydaní časopisu Elle Decoration a zároveň ho nominovala i do medzinárodného finále uskutočneného na milánskom Design weeku.

Viac v tlačovej správe.

Cena z veľtrhu

Koncept 10° sa v roku 2015 zúčastnil i na dvoch veľtrhoch, a to tak ISH vo Frankfurte nad Mohanom, ako aj na Arene Designu v poľskej Poznani. Práve tu získal hlavnú cenu v súťaži Top Design Award 2015 v kategórii Kúpeľňa a Wellness.