Youtube Instagram

Produkty

Novinky

obrázok

Vaňa Freedom W čierna

Kde je biela očakávaná, ešte len čierna zaujme. Vaňa Freedom W si u zákazníkov získala veľkú obľubu, preto ju predstavujeme v novej farebnej variante, ktorá dodá kúpeľni hĺbku, ale zároveň je ľahko kombinovateľná so zvyškom vybavenia. Dizajn Freedom W maximálne prepája prednosti solitérnych vaní s vaňami klasickými. Ich subtílna krása a tvary vykrúžené do oblých kriviek pozývajú k poležanie, zatiaľ čo širší lem pri stene dovolí odložiť si všetko, čo je potrebné k spokojnej relaxácií.


obrázok

Sprchové kúty a dvere Supernova

RAVAK predstavuje inováciu svojho najpredávanejšieho sprchového kúta Supernova. Najodolnejší sprchový kút Ravak má osviežený dizajn a trendovo čierny rám. Obľubu si Supernova získala pre svoj absolútne spoľahlivý posuvný systém, stabilný rám a výnimočnou šírkou kombinácií. Modelová rada ponúka široké možnosti výberu rozmerov, prevedenie výplní, povrchových úprav rámov a niekoľko druhov zatvárania dverí (posuvné, zalámovacie, pivotové). Najznámejšie sú posuvné dvere kútov Supernova, ktoré nielenže šetria miesto v kúpeľni, ale vďaka patentu AntiBlock eliminujú aj všetky riziká zadrhávaniu a kríženiu posuvných dielov. V roku 2021 Supernova vstupuje na trh s rámom zvýšeným o 10 cm a novo aj v matnej čiernej farbe. Inovovaný dizajn ide v súlade s trendom štíhlejších línií v kúpeľni, ktoré sú u kúta Supernova ešte podčiarknuté kontrastnou farbou. Kúty Supernova sú ako jediné zo sortimentu RAVAK dodávané zmontované, v kúpeľni preto stačí už len priskrutkovať a utesniť.

obrázok

Solitérna vaňa Ypsilon

Nová voľne stojaca vaňa značky RAVAK dostala názov podľa siluety, ktorá spomínané písmeno pripomína svojou jemne zalomenou priamkou. Autor Kryštof Nosál vaňu charakterizuje slovným spojením „soft geometry“. Pravidelnosť a strohú symetriu zjemnil citlivým poňatím vonkajších línií s až romantickým vyznením. Svojim nekomplikovaným tvarom zodpovedá súčasnému modernému dizajnu, zároveň ale poskytuje novú dimenziu pohodlia. V oblasti ramien sa nová vaňa RAVAK ľahko rozpína do strán a nabáda tak k pohodlnému položeniu rúk, otvoreniu hrudníka a na relaxáciu krku i hlavy. Komfort pri ležaní vo vani Ypsilon v kombinácii s účinkami teplého kúpeľa dodávajú telu jedinečný pocit voľnosti.

obrázok

Keramické umývadielka Veda

Každá, aj menšia toaletná miestnosť, si zaslúži priestor pre umytie rúk. Keramické umývadielko Veda je svojimi rozmermi prispôsobené aj do malých priestorov a vďaka možnosti umiestnenia otvoru pre batériu vľavo či vpravo, možno inštalovať aj do rohu miestnosti. Keramický materiál zaručuje dlhodobú životnosť. K umývadielku patrí minimalistická skrinka pre uloženie základného toaletného vybavenia.

obrázok

Umývadla a nábytok Comfort

Kúpeľňový nábytok Comfort dizajnéra Michala Roszkowského spája nedosiahnuteľné kvality keramického umývadla s moderne definovanými líniami úložných skriniek. Séria zároveň dovoľuje vo veľkej šírke splniť individuálne požiadavky konkrétnej kúpeľni tým, že zahŕňa ako skrinky so zápustným umývadlom, tak skrinky s doskami rôznych šírok určenými pre položenie solitérneho umývadla. Zostavu dopĺňa vysoká skrinka s pántovými dvierkami a šiestimi poličkami v dvoch rozmeroch. Spájajúcim prvkom série je polozápustné kovové madlo, ktorého riešenie je na trhu unikátny.

obrázok

Vane Slim

Najobľúbenejšie modely van RAVAK vychádzajú v ústrety minimalistickému dizajnu nielen svojim tvarovaním, ale i novo stenčeným okrajom. Tzv. slim okraj v hrúbke len 18 mm najlepšie rozvinie svoj potenciál pri zapustení do obmurovky. Dokonale s ňou splynie a umožní vzniknúť jednoliatemu celku bez rušivých prechodov, ktorý môže harmonicky nadväzovať na dizajn celej kúpeľne. Obmurovanie vane necháva užívateľovi možnosť voľby materiálu i celkového výtvarného chápania a prináša aj užitočné výhody v podobe odkladacích plôch okolo lemov.

obrázok

Sprchový kút Walk-In Double Wall

Rad luxusných sprchovacích kútov rady Walk-In sa rozšírila o nový typ sprchovacieho kúta, ktorý si zákazník poskladá zo štyroch produktov. Sprchovací kút Walk-In Double Wall sa skladá z dvoch pevných stien s hrúbkou skla 8 mm. Pevné sklenené steny je možné zvoliť v šírke od 60 do 160 cm. Pomocou kovových vzpier (tzv. W setu) určíte šírku sprchového priestoru a šírku vstupu (až 110 cm), ktoré sa postarajú o bezpečné zaistenie stability sprchového kúta. Univerzálny vzpery je možné podľa potreby skrátiť. Modely ponúkame v lesklom aj v čiernom prevedení.

obrázok

Umývadla a nábytok Balance

Modelový rad Balance dizajnéra Michala Roszkowského umožňuje zostaviť si svoj vlastný set nábytku do kúpeľne podľa individuálnych požiadaviek. Vyhovie tak ako priaznivcom skrytých úložných priestorov, ktorí preferujú umývadlo s rozumne vyriešenou zásuvkovou skrinkou, tak milovníkom otvorených odkladacích plôch, ktoré vzniknú najlepšie umiestnením umývadla na dosku. Oba typy umývadiel sú vyrobené z odolnej keramiky, ktorá predstavuje ideálne spojenie vlastností stovkami rokov prevereného tradičného materiálu na nadčasového dizajnu. Dizajnovým prvkom závesných skriniek sú efektné vyfrézované výrezy v čelných plochách, ktoré zároveň slúžia ako úchyty.

obrázok

Vodovodné batérie Flat

Tvar batérií Flat je vizuálnym zhmotnením dokonalej kombinácie rovných plôch a jemne vykrojených tvarov. Ich pozvoľné, akoby tečúce línie harmonizujú s prúdom vody. Každé otvorenie kohútika s batériami Flat je pôžitkom pre oko. Rad batérií Flat si získa obľubu nielen svojím dizajnom, ale aj ucelenou ponukou, ktorá zahŕňa deväť modelov vhodných splniť všetky požiadavky. Vďaka kvalitnej keramickej kartuši zaručuje jemné ovládanie s možnosťou citlivej regulácie teploty vody a systém Easy Clean podstatne zjednodušuje odstraňovanie vodného kameňa usadeného na sitku umiestneného vo vnútri výtokového ramienka batérie.

obrázok

Keramické umývadlá Uni Slim

Nové umývadlá Uni Slim v sebe spájajú všetky prednosti moderných umývadiel. Aktuálny dizajnový trend, umiestnenie na dosku umožňujúce maximálnu slobodu pri finálnom plánovaní kúpeľne a tenkostenné prevedenie dodáva týmto umývadlám delikátnu krásu v kombinácii s poctivosťou tradičného keramického materiálu. Umývadlá Uni Slim ponúkame v štyroch tvarových variantoch, ktoré sa pridržiavajú pravidiel klasickej nadčasovej estetiky. Okrúhly tvar s priemerom 40 cm môže mať moderne ploché dno (Uni Slim) alebo tvar zaoblenej misky (Uni B Slim). Jeho overená veľkosť i hĺbka nabáda na kombinovanie využitia napr. aj po dvoch umývadlách na dosku pre väčšiu rodinu. Tvar umývadla Uni S Slim sa inšpiroval štvorcom, zaoblil však jeho ostré hrany. Obdĺžnik umývadlá Uni R Slim ponúka pohodlnú šírku a jeho vyklenutý tvar udrží všetku vodu vo vnútri tak, aby okolie zostalo suché.

obrázok

Batérie 10 ° Free

Dizajn 10 ° autora Kryštofa Nosála predstavuje jeden z míľnikov v sortimente produktov RAVAK. Pozbieral mnohé medzinárodné ocenenia za inovatívne riešenia a postupne sa rozrástol v kompletný kúpeľňový koncept. Vďaka veľkej obľube u zákazníkov sme pripravili aj novú verziu týchto batérií. Preto teraz po novom zahŕňa séria 10 ° jednak batériu s autorským prvkom na páke, ako aj minimalistickú verziu 10 ° Free bez tohto prelisu. Jemný náklon o 10 ° smerom k ruke ostáva v oboch prevedeniach zachovaný.

obrázok

Batérie Puri

Vodovodné batérie v minimalistickom štýle sú vhodné do všetkých moderných interiérov. Určujúcim prvkom ich dizajnu je kruhový profil valca, ktorý harmonizuje s ostatným kúpeľňovým vybavením. V rámci uceleného radu, ktorý pokrýva najpoužívanejšie typy batérií v kúpeľni podľa ich použitia (dva druhy umývadlových batérií, termostatická sprchová batéria a vaňová batéria), predstavuje RAVAK unikátne technické riešenie vaňovej batérie. Táto má vnútri špeciálnu rotačnú kartušu na prepínanie funkcie vaňa / sprcha, ktorá výrobcovi umožnila z tela batérie odstrániť vizuálne rušivý prepínač. Celý chod batérie sa tak ovláda pohybom páky doprava alebo doľava, a to jednak na reguláciu teploty vody, ako aj spôsob použitia - doprava (sprcha) či doľava (vaňa).

obrázok

Nová téma pre vašu kúpeľňu – použite čierne akcenty

Tam, kde je biela očakávaná, ešte len čierna zaujme. Nové sprchové kúty, zástena a sedátka v čiernom prevedení dodajú kúpeľni hĺbku a atraktivitu, pretože čierna je kráľovnou elegancie, základom nielen šatníka, ale aj akéhokoľvek moderného interiéru. Decentne použité čierne akcenty na kúpeľňovom vybavení sú preto nadčasové a ľahko kombinovateľné. RAVAK najnovšie ponúka sprchové kúty Walk-In (typy Wall, Corner, Free) s čiernymi bočnými profilmi, vzperami a opierkami, ktoré skvele podčiarknu čistú krásu veľkých plôch masívneho bezpečnostného skla. Pri sprchovacích kútov Pivot sa čierna premietla na subtílnom kovovom ráme, na držadlách a na pánte, v ktorého puzdre sa otáča prakticky nezničiteľný nerezový čap. Ten kútu poskytuje záruku bezproblémového otvárania. Sprchovací kút na rovnakú vlnu naladí aj sklopné sedadlo zo série OVO P, alebo OVO B s čiernou kovovou konštrukciou kombinovateľnou s čírou, mliečne bielou či oranžovou sedacou plochou.

obrázok

Sprchové kúty a dvere Blix Slim

Jeden zo zákaznícky najúspešnejších sprchových kútov RAVAK sa dočkal vizuálneho omladenia. Nový zoštíhlený rám dodáva kútu Blix Slim nový švih a energiu, zachováva však jeho obľúbené vlastnosti ako je systém tichého chodu, ktorý zabraňuje kríženie a zadrhávaniu posuvných dielov, alebo napríklad praktický vypínací mechanizmus dverí umožňujúci odklopiť dole dverný diel pre dokonalé vyčistenie ťažko dostupných miest. Sprchové kúty Blix Slim vyrábame vo štvrťkruhovom, alebo rohovom prevedení aj ako sprchové dvere vhodné do niky.

obrázok

Voľne stojaca vaňa a umývadlo SOLO

Podtitul novej vane od dizajnéra Kryštofa Nosála by mohlo znieť „Sólo pre čisté tvary“, pretože autor v ňom inovatívnym spôsobom skĺbil dva najjednoduchšie tvary – obdĺžnikovú základňu, ktorá vani dodáva vizuálnu stabilitu s oválnou hornou partiou, vyvolávajúcou príjemný ukľudňujúci dojem. Svojim minimalistickým výrazom akrylátová vaňa SOLO kúpeľni dominuje a to nie len vďaka nezávislosti na priestore. Štýlovo s ňou ladí umývadlo na dosku SOLO vyrobené z liateho mramoru. Vaňa je vhodná aj pre kúpeľ vo dvojici, vďaka odtoku umiestnenom uprostřed a pozvolnému sklonu ramien symetricky na oboch stranách.

obrázok

Univerzálna skrinka pod umývadlá na dosku

Dizajnový solitér s veľkorysým úložným priestorom. Umývadlo položené na doske je absolútnym trendom súčasných kúpeľní. Ponúka sa k nemu veľa miesta okolo aj možnosť umiestniť si vodovodnú batériu podľa individuálnych požiadaviek. Kam ale upratať narastajúci počet drobností v kúpeľni? Do skrinky. Nová univerzálna skrinka SUD pod umývadlá na dosku má objemnú zásuvku s automatickým dojazdom a okrem bielej lakovanej verzie vydarene imituje aj orechové, dubové, alebo satinované drevo, a zároveň je vysoko vodeodolná. Jej vonkajšia vodeodolnosť je komplexná vďaka korpusu vyrobeného z hĺbkovo impregnovaného materiálu, ktorý je navyše na povrchu potiahnutý nepriepustnou fóliou. Dizajn skrinky zaujme na prvý pohľad neobvyklými zaoblenými rohmi nielen v prednej časti, ale aj pri stene a tak isto elegantným hliníkovým madlom.

obrázok

WC Classic RimOff

S technológiou, ktorá udrží misu skutočne čistú a v dizajne ideálne naladenom na koncept Classic. Toaleta Classic RimOff úplne postráda oplachový lem, eliminuje tak riziko usadzovaniu nečistôt. Bez oplachového lemu, vnútri toaletnej misy nevznikajú žiadne nedostupné skrýše, toaletná misa je dokonale hladká, prehľadná a nečistoty nemajú kde priľnúť. Špeciálna konštrukcia toalety umožňuje precízny oplach obyčajným prúdom vody bez nutnosti dočisťovania. Dizajn WC Classic RimOff je prispôsobený štýlu rovnomenného konceptu, ktorý zahŕňa aj niekoľko vaní, umývadiel, batérií a kúpeľňový nábytok. Aj kúpeľňu spojenú s WC tak môžete mať vybavenú v ladiacim dizajne. Zaujímavosťou pri WC Classic RimOff je jeho príjemne jednoduchá montáž tzv. Click systémom. Toaletu stačí nacvaknúť na čapy v stene, tie ju bezpečne zachytia a zostáva len utiahnutie, pri ktorom sa už nevyžaduje súčasné pridržiavanie ťažkého masívneho kusu keramiky.

obrázok

Nové umývadlá na dosku v tenkostennom prevedení

Umývadlá na dosku predstavujú súčasný trend modernej kúpeľne. Umožňujú veľa možností, ako dosku pod umývadlo stvárniť, kam na ňu umývadlo usadiť, kam k nemu inštalovať batérii ... A prevedenie umývadlá z tenkostennej keramiky im navyše dodáva neodolateľnú vizuálnu ľahkosť. Tenkostenné umývadlá najnovšie ponúkame v rôznych tvaroch, či už je to klasický kruh pri umývadlách Uni, alebo ovál pri umývadle Ceramic O, alebo obdĺžnik so zaoblenými hranami pri umývadle Ceramic R.