Google+ Youtube Instagram

Technológie a materiály RAVAK

Spojenie dlhoročných skúseností v odbore, skvelej techniky a prvotriednych materiálov zaručuje kvalitu.

V roku 2008 sme otvorili vlastnú galvanizovňu a lakovňu v našej fabrike v Příbrami. Tam robíme všetky povrchové úpravy a sami tak od začiatku až do konca výrobného procesu kontrolujeme ich akosť. Môžeme vám tak ponúknuť výrobky s preverenou kvalitou.

 

Eloxovanie hliníkových profilov - nanášanie najtvrdšej povrchovej úpravy sprchových kútov, dverí a vaňových zásten - satin.

Ekologické, elektrostatické nanášanie práškovej farby na hliníkové profily sprchových kútov, dverí a vaňových zásten.

Lisovanie akrylátového výlisku budúcej vane pomocou najnovšej technológie využívajúcej zvislý ohrev.

RAVAK AntiCalc® - jedná sa o revolučnú technológiu, ktorá na povrchu skla vytvára neviditeľný ochranný štít odpudzujúci vodu a zamedzuje znehodnoteniu skla vodným kameňom. Údržba skla je tak oveľa jednoduchšia.

JPri vyztužení laminátom dochádza k nástreku zmesi živice a sklenného vlákna na akrylátový výlisok. Pomer týchto zložiek a množstvo nástreku je riadený počítačom individuálne pre každú vaňu. Výhodou laminátu je vysoká pevnosť a tuhosť výrobku, ktorý je dostupný za priaznivú cenu.

Na výrobu kúpeľňového nábytku sa používajú kvalitné drevotrieskové dosky s hĺbkovou impregnáciou proti vlhkosti od popredných svetových výrobcov. Dvierka nábytku sú tiež impregnované a následne lakované dvoma vrstvami základného laku. Záverečnú vrstvu tvorí tvrda polyuretánová farba vo vysokom lesku s možnosťou prebrúsenia škrabancov. Nábytok tak vykazuje dlhú životnosť aj v náročnom prostredí kúpeľne.

Jedinečným materiálom na výrobu sprchových vaničiek a umývadiel je kompozitný materiál na báze rozomletého dolomitu, ktorý vyniká praktickými i estetickými vlastnosťami. Prednosťou výrobkov, ako sú napríklad sprchové vaničky Galaxy Pro alebo všetky umývadlá RAVAK, je tvarová variabilita, pevnosť, precízne kontúrované hrany a rovné plochy.