Instagram Pinterest Youtube LinkedIn

Umývadlá na dosku

Dátum: 18.8.2017

Umývadlá na dosku

Priestor, ktorý oceníte

   Koľkokrát si denne umývame ruky? Podľa prieskumov je to viac ako päťkrát. Pridajte zvyšok rodiny a z umývadla sa zrazu stane jeden z najdôležitejších prvkov bytového zariadenia. Aby nás počas každodennej prevádzky neobťažoval, mal by poskytnúť dostatok miesta na umývanie a odkladací priestor okolo. Tieto kritériá optimálne prepájajú umývadlá na dosku.

Liaty mramor nezanecháva priestor pre nedostatky

   RAVAK ponúka umývadlo na dosku z liateho mramoru, ktoré v porovnaní s keramikou umožňuje veľkú variabilitu tvarov, vytvára presné hrany a zaručuje dlhú životnosť umývadiel. Liate umývadlá môžu byť ľahko uložené na doske, pretože majú dokonale rovné dno.

 

Umývadlá na dosku

Množstvo tvarov

   V porovnaní s keramickými sa liate vyrábajú v širokom spektre tvarov. V ponuke RAVAK si vyberiete čisté jednoduché obdĺžniky (Natural), rovnako ako autorské riešenia v podobe kruhu (Moon), alebo obdĺžnika osvieženého prehnutou líniou (Formy).

Umývadlá na dosku

   Rodiny ocenia špeciálne dvojumývadlo Natural Duo, ktoré nemá obvyklé rozdelenie na dve umývacie plochy, čím vytvára mimoriadne veľký vnútorný priestor. Skvele sa udržiava v čistote a pre vypustenie vody stačí jeden odtok.

 

Umývadlá na dosku

Priestor

   Umývadlové priestory ďalej rozširujú dosky, na ktoré majú byť umiestené umývadlá. RAVAK vyrába dva tvary v niekoľkých veľkostiach, ako aj spracovaní farieb a materiálov. Robustná dizajnová doska "L" ponúka pôsobivý tvar, skrytý systém upevnenia na stenu, vopred vyvŕtaný otvor pre umývadlo a tri druhy farebného prevedenia. Univerzálna doska "I" vám ponúka slobodu rozhodnúť sa, do akej oblasti umývadlo dosadiť – je dodávaná bez predvŕtaného otvoru. Je umiestnený na bežných konzolách, ktoré sú súčasťou balenia a je k dispozícii aj v troch rôznych prevedeniach (biely lak, dyha dub, dyha orech). Materiál oboch typov dosiek RAVAK je hlboko impregnovaný vlastnou technológiou AMT (AntiMoistureTreatment), ktorá zaisťuje jeho odolnosť voči vode aj pri náročnej kúpeľňovej prevádzke. Dve z troch dosiek sú vybavené pravou drevenou dyhou, ktorá je opatrne lakovaná tak, aby okrem efektu vydržala aj praktické požiadavky.

 

Umývadlá na dosku

 

Umývadlá na dosku

Batérie, aké potrebujete

   Umiestnením umývadla na dosku získate nielen priestor na odkladanie vecí, ale aj voľnosť pri umiestňovaní batérie a individuálnom stvárnení celého konceptu. Umývadlo nie je nutné umiestniť presne na stred dosky, rovnako ako batéria nemusí stát priamo na prostriedku umývadla. Umývadlá určené na dosku nemajú otvory pre batérie, ktoré sa teda umiestnia kdekoľvek, kde je pre vás praktické. Môžu stáť z boku alebo za umývadlom, ale môžu byť zabudované aj do steny pod omietkou nad umývadlom.

Umývadlá na dosku

 

   Zvlášť pre umývadlá na doske sa odporúča zaobstarať si vysokú batériu, aby sa zabezpečil pohodlný pohyb rukou a využitie vodného prúdu. RAVAK na tento účel ponúka vysokú naklonenú vodovodnú batériu TD 015.00 z konceptu 10 °. Má výšku 333 mm, príjemne sa nakláňa k ruke a jej flexibilný perlátor zaisťuje, že prúd vody z neho bude vždy smerovať priamo do odtoku a zabráni nadmernému rozstreku vody. V dizajne obľúbeného moderného konceptu Chrome je možné zakúpiť aj vysokú batériu Chrome CR 015.00.