Instagram Pinterest Youtube LinkedIn

Koncept 10° sa znovu rozšíril

Dátum: 1.2.2018

Koncept 10° sa znovu rozšíril

   Jednorázové vyumelkované myšlienky na trhu dobrého dizajnu rýchlo zanikajú. Udržia sa len koncepcie, ktoré sú od začiatku premyslené do všetkých súvislostí. Taký je aj stále sa rozvíjajúci koncept 10° českého dizajnéra Kryštofa Nosála od výrobcu RAVAK, ktorý už pozbieral niekoľko domácich i zahraničných ocenení za originálny dizajn. Všetky jeho prvky tvoria zmysluplný celok a s rozširujúcou sa ponukou predstavujú ideálnu voľbu ako pre milovníkov klasických tvarov, ktorých kúpeľňa nevyžaduje asymetrické riešenie, tak pre špecifické požiadavky priestorov, kde asymetria sporí miesto.

   Obdĺžniková vaňa 10°
   Nová obdĺžniková vaňa v koncepte 10° predstavuje ten najlepší základ každej kúpeľne. Aj napriek pohodlnému rozmeru 170 cm pôsobí subtílne a účelne využíva svoj vnútorný priestor. Je odľahčená a moderne svieža a presne nadväzuje na jednoduchú nosnú myšlienku celého konceptu, ktorá spočíva v maximálnom zjednodušení tvarov a v hre s uhlom 10°. Jej základný a čistý tvar zachováva spojenie, ale zároveň ideálne kontrastuje s výrazným dizajnom vaňových batérií, u ktorých autor použil princíp naklonenia či pootočenia o 10°.

   Nová séria sprchových kútov 10°
   Koncept 10° už okrem kúpania vie ponúknuť aj sprchovanie. RAVAK vyvinul asymetrický kút 10AP4, ktorý vychádza z pôdorysu obdĺžnika. Autor Kryštof Nosál ho o 10° pootočil a kút tak užívateľom ponúka úsporu miesta v priestore kúpeľne i nečakané odkladacie plochy vo vnútri. Asymetrický sprchovací kút 10AP4 má zvonku potlačený roh, ktorý neohrozuje používateľa pri prechádzaní okolo, zvnútra však poskytuje priestor rovnako veľký ako obdĺžnikový kút. "Ostré rohy sú na menšom priestore nepríjemné a nebezpečné pre pohyb, preto som roh nového sprchovacieho kúta posunul mimo hlavnej zóny, a v kúpeľni tak zostáva viac miesta. Zvnútra je kút priestranný, ale zvonku v kúpeľni nevadí" dodáva autor Kryštof Nosál. Ku kútu s posuvným systémom patrí plochá asymetrická vanička z liateho mramoru, ktorá pracuje tiež s princípom pootočeného obdĺžnika. Užívateľ sa sprchuje na príjemne priestrannej obdĺžnikovej ploche a vďaka pootočeniu o 10° okolo nej vznikli aj odkladacie plochy na kozmetiku mimo zóny došliapnutia.

   Okrem asymetrickej varianty ponúka RAVAK aj celú novú modelovú radu kútov 10° s posuvným zatváraním a klasickým štvorcovým alebo obdĺžnikovým pôdorysom.