Youtube Instagram

Vaše najčastejšie otázky

Sprchovanie

sprchový kout Pivot

Kam sa pri montáži sprchového kúta aplikuje silikónový tmel?
Silikón sa pri sprchovacom kúte alebo zástene aplikuje vždy z vonkajšej strany výrobku podľa montážneho návodu tak, aby voda mohla voľne odtekať z profilov kúta späť do vaničky.

Ako poznám, na ktorej strane skla je ochranná vrstva AntiCalc?
Nakreslite na skle fixkou cca 2 cm krátku čiaru. Sklo bez úpravy povrchu AntiCalc® zanechá ohraničenú čiaru. Sklo ošetrené technológiou AntiCalc® túto čiaru rozloží na drobné bodky.

Môžem sprchový kút nainštalovať aj bez vaničky?
Všetky sprchové kúty RAVAK môžete montovať bez sprchovej vaničky, s využitím odtokového žľabu priamo na dlažbu.

Hľadám odolný sprchový kút do rodinného penziónu. Odporučíte mi nejaký?
Jednoznačne sprchový kút rady Supernova. Vyznačuje sa absolútnou spoľahlivosťou. Večná rámová konštrukcia je odolná voči nešetrnému zaobchádzaniu, je vhodná do domácností aj do veľmi namáhaných verejných priestorov (nemocníc, hotelov alebo ubytovní).
Mechanizmus AntiBlock zabraňuje zadrhávaniu a kríženiu posuvných dielov. Na základe testovania minimálnej životnosti 1 000 000 otvorení poskytujeme na technické riešenie AntiBlock 10 ročnú záruku. Supernova sa ľahko a rýchlo montuje, všade sa zmestí.

Aká je nosnosť sedadiel Ovo?
Nebojte sa, sedadlá OVO vyhovujú zaťaženiu do 150 kg. Aby sedadlo správne plnilo svoju funkciu, je nutné prispôsobiť materiál steny, na ktorú sa sedadlo montuje. Napríklad sadrokartónovú priečku je potrebné dopredu vystužiť na nosnosť 150 kg, do penosilikátovej priečky je potrebné dať napríklad chemické kotvy alebo priskrutkovať priečku. Stena z plných tehál nevyžaduje úpravy.

Aké lepidlo môžem použiť pri lepení vaničiek?
Všetky naše samonosné vaničky vrátane vaničiek Galaxy Pro doporučujeme nalepiť na hotové obklady a dlažbu silikónovým tmelom RAVAK Professional, ktorý je súčasťou univerzálnej montážnej sady.

Existuje nejaké špeciálne mazivo na premazanie koľajničiek sprchového kúta?
Koľajničky alebo pánty sprchových kútov je možné namazať prakticky akýmkoľvek mazivom. Optimálne je však použiť špeciálne sanitárne mazivo vyvinuté firmou RAVAK.Je nerozpustné vo vode,priesvitné a na svetle nežltne.

Ako mám správne nainštalovať vaničku vystuženú laminátom (LA)?
Vaničku vystuženú laminátom môžete nainštalovať akýmkoľvek spôsobom. Záleží len na vás, či ju chcete zapustiť do podlahy, alebo podmurovať a obložiť. Najjednoduchšie je inštalovať vaničku na nožičky a použiť čelný panel.

Kúpanie

vana Rosa

Ako sa má správne inštalovať akrylátová vaňa?
Vaňu je možné inštalovať iba do kúpeľne s úplne hotovými obkladmi stien a položenou dlažbou. Vaňa sa musí uložiť podľa montážneho návodu. Mala by byť nainštalovaná na originálnu podporu (na nožičky) z produkcie RAVAK. Na takto inštalovanú vaňu poskytujeme 10-ročnú záruku.

Plní zástena na vani Rosa správne svoju funkciu napriek tomu, že sa po sprchovaní za ňou na vani objaví voda?
Áno plní. Zástenu sme vytvorili iba nato, aby zabránila priamemu rozstreku vody. Zástena nie je skonštruovaná vodotesne preto, aby ste ju mohli zložiť k stene. Preto sa vám po sprchovaní môže za ňou objaviť voda, ktorá sa tam dostane medzerou medzi vaňou a zástenou.

Je možné opraviť poškodený akrylát na vani alebo na vaničke?
Ak je poškodenie hlboké cca do 0,5 mm, jeho možné opraviť prebrúsením a vyleštením jemným šmirgľovým papierom a leštiacou pastou. Pokiaľ je ale závažnejšieho charakteru, je oprava akrylátového povrchu veľmi zložitá a nezriedka je poškodenie neopraviteľné.

Môžem si držadlo k vani dokúpiť a namontovať dodatočne?
Aj na to sme mysleli. Odporúčam vám univerzálne nerezové držadlo, ktoré sa dá namontovať na vaňu pomocou priložených nitov. Môj tip pre vás – toto držadlo sa dá montovať nielen na vaňu, ale použitím špeciálnych hmoždiniek so závitom M8 aj na stenu k vani.

Je možné na vaňu Avocado objednať vaňovú zástenu?
Na vaňu Avocado neexistuje vaňová zástena. Vaňa bola vyvinutá pre tých zákazníkov, ktorí majú malú kúpeľňu, ale napriek tomu sa chcú pohodlne kúpať. Ak sa chcete kúpať a zároveň aj sprchovať, odporučili by sme vám priestorovo úsporný koncept BeHappy s vaňou, umývadlom a zástenou, alebo vaňu Rosa 95 so zástenou vo veľkosti 150x95. Umožňujú pohodlné kúpanie ako aj praktické sprchovanie. Vaňu Rosa 95 môžete doplniť aj podhlavníkom, niektorým z umývadiel Rosa a vodovodnými batériami Rosa a vytvoriť si tak dizajnovo zladenú kúpeľňu.

Akým čistiacim prostriedkom môžem ošetriť vaňu, keď nesmiem použiť tekuté pieskové čističe?
Na čistenie akrylátových vaní odporúčame použiť čistiace prostriedky firmy RAVAK, ktoré boli vyvinuté špeciálne pre moderné materiály, ako je napríklad akrylát. Bežný tekutý piesok obsahuje abrazívne častice a spôsobuje poškrabanie akrylátového povrchu vaní, iné čističe obsahujú chlór a iné látky, ktoré môžu materiál poškodiť. Čistiace prostriedky firmy RAVAK rozpúšťajú usadené nečistoty a neznehodnocujú lesklý povrch vane. Na vane je určený tekutý čistič s názvom RAVAK Cleaner.

Iné

servisní vozidlo

Kde si môžem kúpiť náhradné diely na vaše produkty?
V sieti zmluvných predajcov RAVAK po celej republike. Ich zoznam vrátane vystavených výrobkov, ktoré si na mieste môžete prehliadnuť, nájdete v sekcii Predajné miesta.

Je možné dodatočne rezať alebo vŕtať výrobky z liateho materiálu?
Výrobky z liateho materiálu doporučujeme rezať vodným lúčom. V domácich podmienkach je možné použiť napr. pílku na železo, ale treba postupovať s najväčšou opatrnosťou.

Môžem si u vašej firmy objednať montáž výrobkov?
Áno, môžete. Objednávkový formulár je umiestnený v sekcii Servis a reklamácie. Jeho vyplnenie je jednoduché a po jeho odoslaní vás budeme telefonicky kontaktovať, aby sme si dohodli konkrétny termín montáže.

Ako dlho trvá výroba atypického produktu?
Maximálna doba potrebná na jeho výrobu je 8 týždňov od dátumu objednávky. Kontaktujte nás pomocou formulára na našej internetovej stránke v sekcii Servis a reklamácie pre zameranie atypického výrobku priamo u vás doma. Detailné informácie atypov získate pomocou konfigurátora riešení na mieru.

Z čoho sa vyrába kúpeľňový nábytok RAVAK? Nezničí ho časom vlhko v kúpeľni?
Korpus skriniek je vyrobený z vodeodolnej impregnovanej laminovanej drevotrieskovej dosky s krycou ABS páskou. Dvierka tvorí impregnovaná MDF doska ošetrená dvoma vrstvami základného laku, finálne lakovaná tvrdou bielou polyuretánovou farbou do vysokého lesku. Táto špeciálna úprava povrchu dvierok zjednoduší údržbu a odolá vlhkému prostrediu.