Youtube Instagram

Využívate výhody sprchových dverí?

Nenechajte sa obmedzovať štandardnými rozmermi sprchových kútov (80x90, 90x90 cm) a objavte možnosti sprchových dverí!

Možnosti riešení sprchového priestoru s použitím sprchových dverí:


Kombinácia sprchových dverí s pevnou stenou
Pokiaľ potrebujete sprchový kút so vstupom z jednej strany a zároveň si chcete určiť jeho pôdorys a veľkosť, môžete spojiť sprchové dvere s pevnou stenou.

Využitie niky pre umiestnenie sprchových dverí
Môžete tiež využiť súčasné dispozície kúpeľne a rozdeliť miestnosť či výklenok sprchovými dvermi.

Použitie sprchových dverí s vymurovanou priečkou
Priestor pre sprchovanie môžete vytvoriť vymurovaním priečky, ktorá zároveň oddelí napríklad toaletu, práčku alebo umývadlo.

Systémy otvárania sprchových dverí:

Posuvný systém

kolečkový pojezd - sprchové kouty RapierNajrozšírenejším, ale zároveň aj najrizikovejším je posuvný systém dverí. Šetrí miestom v kúpeľni, ale pojazdy dverí sa zvyknú občas zadrhávať. Pri výbere sa teda zamerajte na kvalitu posuvného systému. Pokiaľ sa jedná o kolečkové pojazdy, skontrolujte veľkosť kolečiek a ich materiál. Kolečká by mali mať priemer aspoň 2 cm a ideálne by mali byť osadené bezúdržbovými ložiskami.   

.

AntiBlock - Tichý chodNajistejším systémom posuvu dverí je AntiBlock, pantentovaný systém spoločnosti RAVAK. Princíp fungovania anti-blokačného mechanizmu spočíva v tom, že drážky, v ktorých sa klzáky posúvajú, sú chránené takmer nezničiteľnou plastovou vložkou s vynikajúcimi klznými vlastnosťami. Jeho funkčnosť testoval RAVAK až na jeden milión otvorení a zavrení, a preto spoľahlivo zabraňuje zadrhávaniu a kríženiu jednotlivých dielov. Na technické riešenie AntiBlock sprchových kútov Supernova poskytuje RAVAK 10-ročnú záruku.

Zalamovací systém

Systém otevírání sprchových dveří - zalamovací
Najväčšou výhodou je bezkonkurenčne najväčšia veľkosť vstupu. Aj pri minimálnej šírke kútu 70 cm zaistia zalamovacie dvere 50 cm vstup. Spôsob skladania dovnútra sprchového kútu zabraňuje stekaniu vody mimo kútu. Na druhú stranu, kladie nároky na hĺbku kútu, pretože z neho uberá centimetre.  

Pivotový systém

Systém otevírání sprchových dveří - pivotový Veľkú šírku vstupu poskytnú aj pivotové dvere, vsadené na otočnom pánte umiestnenom v určitej vzdialenosti od steny. Pivotové dvere sa však otvárajú smerom von, je teda potrebné počítať s utieraním stečených kvapiek. Pri maximálnom otvorení dverí do cca. 135° musíte dávať pozor, aby nenarazili napríklad do umývadla alebo do vchodových dverí. Hlavné výhody pivotového systému spočívajú v jeho dizajne, pretože predstavuje odľahčený štýl bez zbytočných zvislých profilov.

Pántový systém

Systém otevírání sprchových dveří - pantový

Pántový systém otvárania dverí sa vyrába v kombinácii s veľkými sklenenými výplňami. Vyberajte  si preto iba bezpečnostné kalené sklo, najmä pokiaľ sa jedná o tzv. bezrámové konštrukcie sprchových kútov a dverí. Vyzerá to veľmi efektne, ale dajte pozor na to malo sklo dverí hrúbku aspoň 6 mm a ešte o 2 mm viac na pevných častiach. Tiež dbajte na to, aby boli pánty celokokové s kvalitným chrómovaním. Len tie dokážu udržať ťažké bezpečnostné sklá sprchových kútov. Pánty B-Set v rade Brilliant boli testované na životnosť až 30 rokov. Celokovové pánty spoznáte jednoduchým poklepkaním mincou, ktorá aj cez rôznu povrchovú úpravu spoľahlivo odhalí použitý materiál a odlíši zvuk kovu od plastu. Majú automatický zdvihový mechanizmus, ktorý nielenže zdvihne dvere pri otváraní ale pomôže k správnemu zavretiu sprchového priestoru.

.

Výplne sprchových dverí

Otváracie systémy sprchových dverí sa ponúkajú v plastovom alebo v sklenenom prevedení.

Plast je lacnejší a neviaže na seba vodný kameň. Sklo oproti tomu budí luxusnejší dojem a usadzovanie vodného kameňa je môžné jednoducho vyriešiť prostriedkom AntiCalc, ktorý bráni vytváraniu minerálnych usadenín a máp na skle.

Rada na záver

Nastavovací profily - detail použitíAk ste už rozhodnutý o umiestnení sprchového kútu, typu sprchových dverí a spôsobu riešenia podlahy (vanička alebo odtokový žľab), odložte meter a zastavte sa! Najmä pri rekonštrukcii či vzniku úplne novej kúpeľne je rozvaha na mieste. Nikde nemerajte veľkosť sprchového priestoru ešte pred obkladaním. Nanesením lepidiel a obložením sa šírka stavebného otvoru podstatne zmenší a objednané diely sprchových dverí by nemuseli pasovať. Opačný prípad nastane, keď je priestor o kúsok širší. To sa da vyriešiť predsa len lepšie. K niektorým typom sprchových kútov a dverí ponúkame nadstavovacie profily, ktoré dokážu vždy po dvoch centimetroch nadstaviť šírku dverí až o osem centimetrov.